Balkonda Sebze Meyve Yetiştirme

Balkonda sebze veya meyve yetiştirmek sandığınız kadar zor bir iş değildir. Sadece bunların bazı formülleri oluyor. Örnek verecek olursak yaz ayında kiraz , erik gibi meyveler yetiştirilirken siz gidipte portakal ekerseniz olmaz. Yani hangi mevsimde hangi ürünler yetiştirilir bunları çok iyi bilmelisiniz.

Daha sonra yetiştireceğiniz sebze veya meyvenin de tohumu önemlidir. Tohumla birlikte toprak da önemli rol oynar. Yani Toprak taze olsun ve mutlaka gür çıkması için havyan gümresi gerekecek. Gümreyi pazarlarda veya sebze meyve yetiştirilen yerlerden bulabilirsiniz.

Ya da daha pratik olmasını istiyorsanız kokulu güller fesleyen gibi çiçekler de ekebilirsiniz. Bunları pazarlarda da kolaylıkla bulabilirsiniz.

Balkonda meyve yetiştirmenin püf noktaları

« Eldeki Balık Kokusu Nasıl Geçer ?

Düdüklü Tencerede Yemek Pişirme Süreleri »

Bu konuya benzer Yazılar

  • nevruz kutlamaları nasıl yapılırnevruz kutlamaları nasıl yapılır Nevruz kutlamalarında o gün sadece ateşler yakılır ve ateşin üzerinden atlanır. Bunların yanı sıra bazı kişiler de oynarlar ya da dilek tutarlar. Bu gibi şeyler yapılır.
  • nevruz kutlamaları nasıldırnevruz kutlamaları nasıldır Nevruz kutlamaları nasıldır ve neler yapılır ? Nevruzda kutlama olarak en çok Ateşten atlamalar yapılır. Daha sonra bazı kişiler de dilek tutar.
  • 31 Mart 2015 Salı Türkiye’de Elektrik Neden Yoktu Ne Zaman Gelecek31 Mart 2015 Salı Türkiye’de Elektrik Neden Yoktu Ne Zaman Gelecek Ülkemizde tam olarak 50 tane ilde bugün elektrik yoktu. Sabah 10:00'dan 17:25 kadar yoktu. Neden kesildi şuanda belli değil. 31 Mart günü bazı illerde elektrik vardı. Türkiye'de elektriğin […]

Yorum yap

Domain Ziyaretçi Sayısı