Dünyanın En Büyük Köpeği

Dünyanın en büyük köpeği olarak değerlendirilen köpek ırkları boyları ve enlerinin devasa büyüklüğüyle insanları şaşırtıyor. Dünyanın en büyük köpeği kategorisinde karşımıza çıkan İngiliz Mastiff ırkı, erkeklerinin 115 kilograma, dişilerinse 95 kilograma ulaştığı biliniyor. İngiltere’de koruma köpeği olarak tercih edilen bir köpektir.

Ailesine düşkünlüğüyle bilinen bu köpek ırkı, kralların köpeği olarak adlandırıldığı da olur. İrlanda kurt köpeği olan Duana cinsinin kökenleri 3000 yıl öncesine dayanır. İri bir cüsseye sahip olmasının yanı sıra oldukça duygusal köpek türüdür. Kurtarma köpeği olarak bilinen kuvvetli Newfoundlan türü köpek cinsi, dünyanın en büyük köpeği kategorisinde yer alır. Patilerinin perdeli olması sayesinde iyi yüzücü köpek olarak bilinir.

Bu özelliği onun deniz kurtarma operasyonlarında kullanılmasını sağlar. Gücü sayesinde uzun mesafeleri yürür, çocukların koruyucu köpekleri arasında yer alır. Napolite Mastiff ise kuvvetli ve iri bir köpek cinsidir. Eğitim almaları sonrasında sahibine düşkün olurlar. Ancak eğitimini almamış olan bu tür köpekler insanlar ve diğer köpekler için zarar verebilecek özelliklere sahip olur.

 

« Son Moda Kitaplık Modelleri

Dünyanın En Güzel Kadınları »

Bu konuya benzer Yazılar

  • zeytinyağlı taze fasulyezeytinyağlı taze fasulye Öncelikle fasulyelerin saplarını temizleyin ve yıkayın daha sonra uzun olarak kesin. Kuru soğanı ve domatesleri rendeden geçirin. Tencerenin içerisine doğramış olduğunuz fasulyeleri koyun. […]
  • 1 nisan şakaları1 nisan şakaları 1 nisana çok az bir süre kaldı ve şimdiden öğrenciler birbirine şaka yapmak için hazırlanıyor. Peki 1 nisan da ne tür şakalar yapabilirsiniz. İşte en güzel şakalarımız.
  • Şaşılık nedir, BelirtileriŞaşılık nedir, Belirtileri Her iki gözün görme eksen­lerinin paralelliğinin, birlikte bakabilirliğinin kaybolmasıdır. Bu durumda çift görme or­taya çıkar. Eğer şaşılık erken çocukluk dö­nemlerinde bejirmişse, bunu […]

Yorum yap

Domain Ziyaretçi Sayısı