Hicri takvimin bir yıllık süresi ne kadardır?

Hicri takvimin bir yıllık süresi ne kadardır bunu merak edenlere hemen cevabını söylüyelim. Hicri takvimde 1 yıl 354 gün vardır.

Hatta Hicri Takvim AY yılını esas alırken Miladi Takvim ise GÜNEŞ yılını esas almaktadır. Böyle olduğu için aralarında 11 gün fark olur. Başlangıç tarihleri farklıdır Hz.Muhammed s.a.v takvimde başlangıç tarihidir. Makke’den Medineye hicret ettiği tarih 622 yılıdır. Hicri takvim böyle Miladi takvim ise Hz.İsa A.S nın doğum tarihi olan o yıldır.

hicri takvimin bir yıllık süresi

 

« İspanya’nın en dikkat çekici gelenekleri nelerdir?

Milli kültür değerlerimiz nelerdir? »

Bu konuya benzer Yazılar

  • 20 Kasım 2014 Ütopya Kim Elendi20 Kasım 2014 Ütopya Kim Elendi Ütopya izlenmeye devam ediyor ve bu hafta biri veda edecek. Peki herkes çok merak ediyor kim elenecek bizler de hemen alınan oyları sizlerle paylaştık. Buyurun aşağıda kim ne oyu almış […]
  •  NÖBETÇİ ECZANELER 11 EKİM 2014 CUMARTESİ – BUGÜNKİ NÖBETÇİ ECZANELER NÖBETÇİ ECZANELER 11 EKİM 2014 CUMARTESİ – BUGÜNKİ NÖBETÇİ ECZANELER Bu yazımızda arkadaşlar hafta sonu olduğu için nöbetçi eczane de bulmak gerçekten zor. Ama merak etmeyin zamanvadisi.com sitesi olarak sizlere her yerin nöbetçi eczanelerini sunduk. Artık […]
  • nevruz ne demeknevruz ne demek Her sene 21 Martta kutlanan bayramlara Nevruz bayramı denir. Bu bayramda ateşler yakılır dilekler tutulur.

Yorum yap

Domain Ziyaretçi Sayısı