Japon Balığı Çeşitleri

Akvaryumlarda en çok beslenen balıklardan birisi de japon balıklarıdır. Çünkü bakımı çok kolay ve fiyatları ise 3-5 lira oluyor. Şimdi gelelim japon balığı hakkında bilgilere.

Japon balıkları yumurtlamasını çoğu kişi merak ediyor. Japon balığından yumurta almak o kadar kolay değil çünkü onlar sabaha karşı yumurtladıkları için eğer yavru saklanamazsa yavrularını yiyorlar.

Yem konusu ise akvaryumculara gidin orada japon balığı yemi deyin onlar size verir ya da resimde de belirttiği gibi evde kendiniz de yapabilirsiniz.

Birçok kişide japon balığını fanuslarda besliyor ya da beslemek istiyor arkadaşlar bu balıklar akvaryum balığıdır ve fanusta beslenmez hayvana orada zulüm etmekten başka birşey değildir. Hayvanı daha rahat ettirmek için büyük akvaryum değil küçük 10-15 lira var onlardan alarak besleyebilirsiniz.

Bide genellikle pazar yerleriden hastalıkla balıklar satarlar onlara dikkat edin. En iyisi güvendiğiniz yerden almaktır bide büyük akvaryumculara gidin. Sokak kenarlarına sakın güvenmeyin.

japon balığı akvaryumu fiyatları

« Sarı Prenses Balıkları

Yunus Balığı Akvaryum »

Bu konuya benzer Yazılar

  • Sarı Prenses BalıklarıSarı Prenses Balıkları Sarı prenses balıkları bir tatlu su balığıdır ve malawi cikleti olarak adlandırılır. Günümüzde de akvaryumlarda hep sarı prenses balığı görürüz. Çünkü hem görünüm bakımından , hemde bakım […]
  • Mürekkep BalığıMürekkep Balığı Mürekkep balıklarının ingilizce anlamı arkadaşlar Lat.Sepia'dır. Sınıfları ise Kafadanayaklılar ve boyları 7.5 cm'den 1.5 m'ye kadar uzamaktadır. Bu balıkların 80 türü tanınır ve daha çok […]
  • Japon balıklarının yumurtalarını nereye almalıyım ?Japon balıklarının yumurtalarını nereye almalıyım ? Benimde akvaryumda japon balıkları var ve doğurunca 200 küsüre yakın doğuruyor. Eğer gerçekten balık besleyecekseniz o zaman kesinlikle akvaryum alacaksanız kavanozda veya fanusta olmaz. […]

Yorum yap

Domain Ziyaretçi Sayısı