Kimyasal Gübreler Kanser Yapıcıdır

1970 Gediz depreminde köyümüz tamamen yıkılıp yer değiştirmiş, eski evler çamurdan ve tahtadandı. Yeni köyde, beton evlerle tanıştık. Köyün yaşlıları çamur evlerde hastalık olmadığını, yeni köyde hastalıkların çoğaldığını belirtirler.
1960’dan önce köyde kimyasal gübrede yokmuş, ekinler bakımsız olduğundan fazla büyümezmiş, orakla yolmak suretiyle buğdayı hasat ederlermiş. Bizce köyde fazla hastalık olmayışının tek geçerli sebebi köye kimyasal gübrenin girmemesidir.
Menderes dönemine kadar ülkemizde organik, doğal tarım uygulaması yapılmıştır. Marshal yardımı çerçevesinde köylere bedava kimyasal gübre dağıtılmış. Köylü kimyasal gübredeki verimi görünce bırakamamış-tır. Doğal tarımda verim daha fazla diyorsunuz. Eskiden neden verim alınamamış diyebilirsiniz. Hayvancılık az imiş, Hayvan gübresi hem bekletilmemiş, hemde azmış.
Şimdi kullanılan Nitrat gübreler kanser yapıcı l ton suda 5gr, nitrat çıkarsa; Sağlık Bakanlığı işletmelere o suyu kullanmayı yasaklıyor. Arıtma kurulması gerekiyor.
Halk bu nitratlı gübreleri sulak arazilerine, su havzalarına kullanıyor. Bu gübreler buğday kökünden sapından, başağına, tohumuna kadar ulaşıyor. Bu gübreler ıspanağa, domatese nüfuz ediyor. Bu gübreler mahsûle, elmaya, armuda nüfuz ediyor. Zaten köylerde su arıtma olayı yok. Sular arıtılsa bile 5 gr. sınırı elmayla, ekmekle, ıspanakla fazlasıyla aşılıyor. Köylerde kanser hızlı biçimde artıyor. Nedeni kimyasal gübrelerdir.

« (GDO) GENLERİ DEĞİŞTİRİLEN ORGANİZMALAR GENİMİZLE OYNAMAYINIZ

anız yakma vahşeti »

Bu konuya benzer Yazılar

  • yeşil çay nedir ve nasıl demlenir hakkında bilgiyeşil çay nedir ve nasıl demlenir hakkında bilgi Son yıllarda özellikle detoks etkisi için kullanılan yeşil çay aslında bildiğimiz siyah çaydır.Farklı kurutma teknikleri ile kurutularak kullanıma sunulan yeşil çay Camellia sinensis […]
  • Göz tansiyonuGöz tansiyonu Göz tansiyonunda melissa çayı öneriyorum. Melissa kürünü uygularken, beraberinde domates kürünün de desteğini almakta fayda vardır. Eğer yaşınız 35'in altındaysa, sadece melissa kürü […]
  • Göz hastalıklarıGöz hastalıkları AKROMATOPSİ: Siyah, beyaz ve gri renklerin dışında hiç bir rengin algıla­namamasıdır. Bakınız: Renk körlüğü. Albinizm: Vücudumuzda bulunan, cildimizin rengini veren,diğer bazı […]

Yorum yap

Domain Ziyaretçi Sayısı