Nane Yağının Faydaları kısaca

Nane yağı faydalarına bakılacak olduğu zaman bireylerin kış aylarında en büyük kurtarıcıları olarak her an yerlerini alır. Çünkü nefes açmaktan tutun ciğerleri hareketlendirmek gibi etkileri olmasından dolayı kış aylarında evin vazgeçilmezi olarak yerini alır.

Sadece bu da değil eğer kış aylarında ya da yaz aylarında öksürüyorsanız sırt ve göğüs kısımlarınıza sürdüğünüz an kısa sürede etki edecek ve gözeneklerin açılarak rahatlamanızı sağlayacaktır.

Grip olduğunuz ve nefes alamadığınız anlarda bile burun kısmına ya da ağrıyan yerlerinize sürdüğünüz an hem nefes açılacak hem de bir anda ağrılar kesilecektir.

Daha çok kas ağrılarında bire bir etkili olan nane yağı ağrıyan kısımlara masaj yapılarak sürülür ise etkisini kısa sürede gösterecek ve ağrılardan  kısa süre içinde kurtulabileceksiniz.

Her ne kadar beden olarak bu kadar etkili olan bir yapısı  yer alsa bile güzellik içinde etkili olan bir yağdır.

Eğer sizlerin de ergenlik dönemlerinden ya da belirli olan anlar için sıkıntıdan dolayı bir hayli sivilceniz çıktıysa kısa sürede kurtulabilirsiniz.

Pamuk üzerine hafif bir şekilde döktükten sonra yüzlerinizde ya da sivilceler her nerdeyse sürmeyi ve kurtulmayı deneyin.

Günde iki kere bunu uygularsanız kısa sürede sizlerin nerede olan sivilceniz varsa yok edecek ve her an rahat nefes almanıza etki edecek. Tabi ki de sadece sivilce değil bunu siyah noktalar için de yapabilirsiniz.

« Ağız Ve Dil Yarası Nasıl Geçer?

İninal Kart Nedir, Nasıl Alınır? »

Bu konuya benzer Yazılar

  • kist sebase nedirkist sebase nedir İçi tereyağı kıva­mında bir madde dolu kese şeklinde olu­şumlardır. Yüz, göğüs, sırt gibi alanlarda çok bulunur. Sıkınca küçük bir delik şeklindeki ağzından iplik gibi çıktığı görülür. […]
  • ense sertliği nedir nedenleriense sertliği nedir nedenleri iltihap hüc­relerinin ya da kanın araknoid zan altındaki (subaraknoid) mesafeye sızmasıyla, beyni kuşatanzarlar tahriş olur ve boyun ve sırt kaslarına giden sinirler bu tahriş duyusunu […]
  •  Tansiyon düştüğünde nasıl normale çevrilir? Tansiyon düştüğünde nasıl normale çevrilir? Aslında tansiyonun düştüğü zaman bu bir hastalığın habercisi olabilir. Örnek verecek olursak böbreklerde sorun ve tiroid ya da kalp yetmezliği gibi. Ama bazen de geçici durumlar olabilir. […]

Yorum yap

Domain Ziyaretçi Sayısı