Sınıf geçme ve tekrarı – sorumlu kalma

Sınıfı geçmek için ortalama kaç olması lazım. Sınıf tekrarı kaç zayıf olursa olur?

Sorumlu olan dersler hangisidir? Ortalama nedir? Liselerde sınıfı geçebilmek için ortalamam kaç olması lazım bu ve bunun gibi tüm bilgileri aşağıda yer alan kısa ve öz bilgilerden öğrenebilirsiniz.

Sınıfı geçebilmeniz için ortalamanızın en az 2 olması gerekiyor.  Her yıl yıldızlı dediğimiz bir takım dersler vardır. Bunları öğrenmek için öğretmeninize danışınız. Onlar size bu konuda yardımcı olacaktır. Bu derslerden zayıf alırsanız yeni ikinin altında ortalama olursa Haziran ve temmuz aylarında yapılan sorumluluk sınavına girerek bu dersleri kurtarabilirsiniz. Bu dersleri vermezseniz sorumlu geçmiş olursunuz. Seneye bir daha bu derslerden sınava girmeniz gerekir.

Anadolu liselerinde okuyanlar için durum farklıdır. Sınıfı geçebilmek için ortalamanız 3 olması lazım. Ortalamanız üçün üstünde ise ve iki tane zayıfınız varsa Sınıfı rahatça geçersiniz. fakat 3 zayıf olursa sorumlu geçersiniz.

Eğer Anadolu Lisesinde okuyorsan sınıf geçmek için ortalamanın 3.00 olması gerekli. Ortalaman 3’ün üstündeyse 2 tane zayıfın olsa da sorunsuz geçersin. 3 tane zayıfın olursa sorumlu geçersin. Eğer ortalaman 3’ün altındaysa en fazla 2 dersin zayıfsa sorumlu geçersiz. Ama Anadolu lisesi değilse bilmiyorum.

lise sorumlu sınıf geçme

Ortalamanız 2.50’ninaltında ise ve üç zayıfınız varsa, Bu zayıf derslerin içerisinde dil ve anlatım gibi önemli bir ders varsa kesinlikle bütünlemeye kalıyorsunuz. 5 ve üzeri zayıfı olanlar kalıyor ve sınıf tekrarı yapıyor. Sorumluluk sınavları ile ortalamanızı yükselterek yani 2.50 ve üstüne çıkarak sınıfı geçebilirsiniz.

« facebook geçmişi silme ve temizleme

Yeni TL fontu indir »

Bu konuya benzer Yazılar

  • Sinameki Kürü Nasıl Yapılır ?Sinameki Kürü Nasıl Yapılır ? Saçınız mı kısa ve hemen uzatmak mı istiyorsunuz o zaman sizlere bir müjdem var. Sinameki kürü ile saçlarınız 2 ayda tam santim uzayabilir. Peki bu sinameki nedir ve nası yapılır onları […]
  •  facebook hesap silme resimli anlatım facebook hesap silme resimli anlatım Resimli anlatımlı facebook hesabı nasıl silinir ve silmek ile ilgili tüm bilgiler karşınızda.! 1 - Facebook hesabına giriş yapılır 2 - Ana sayfada En altta yer alan yardım yazısına […]
  •  Kompozisyonda giriş, gelişme ve sonuç nedir? Kompozisyonda giriş, gelişme ve sonuç nedir? Kompozisyon ödevi çok önemlidir ve bunu bilmeniz lazım yoksa giriş , gelişme ve sonuç bölümünü asla yapamazsınız. Şimdi gelelim giriş bölümüne. Giriş Bölümü Nedir : Verilen bir […]

Yorum yap

Domain Ziyaretçi Sayısı