Tırnak Batmasına evde doğal çözüm

Tırnağın keskin olan tarafının, tırnağın yan kısmındaki ve sonundaki deriye nüfuz ederek gömülmesi ile oluşan tırnak batması, maruz kalan insan için son derece acı veren bir durumdur.

Dayanılmaz bir acıyla birlikte oluşan iltihaplanma tedavi edilmediği takdirde daha da ilerleyebilmekte ve cerrahi müdahaleye ihtiyaç duyar bir duruma gelebilmektedir.

Çok sık görülmemekle birlikte tırnak kemiği iltihaplanarak enfeksiyon kapabilmektedir.

Peki, yetişkinlerde sık bir biçimde rastlanan ve yakalanın hayatını zindana çeviren tırnak batması nasıl geçer?

Tırnak Batması Doğal Çözüm!

Yukarıda da belirttiğimiz üzere tırnak batması nasıl geçer noktasında bir adım atılmadığı takdirde ilerleyerek ciddi sorunlara yol açabilmektedir.

Söz konusu durumların önüne geçebilmek için, tırnak batmasına yakalandığınız takdirde evde kendi kendinize batık tedavisi uygulamanız gerekmektedir.

Bunun için:

Günde 4 kez olacak şekilde ayağınızı sıcak suda bekletin. Suya; sabun, tuz veya ilaç eklemesi yapmanıza gerek bulunmamaktadır.

Ayağınızı günde 2 kez, iltihaplanmış bölge de dâhil olmak üzere sabunlu suyla dikkatlice yıkayın.

Deriye batarak acı veren tırnağın köşesini dikkatli bir şekilde kaldırmaya çalışın.

Bu işlem, evde gerçekleştirilen tedavinin en acı verici kısmı olmakla birlikte en kritik aşamadır.

Tırnağı kaldırdıktan sonra tırnakla deri arasına bir parça pamuk sararak sağlam bir biçimde yerleşmesini sağlayın.

Yukarıda açılanan işlemi düzenli olarak devam ettirdiğiniz takdirde tırnak batması eskisi kadar olmayacaktır.

« Soğan Kürü Nasıl Yapılır?

Bu konuya benzer Yazılar

  • yeşil çay nedir ve nasıl demlenir hakkında bilgiyeşil çay nedir ve nasıl demlenir hakkında bilgi Son yıllarda özellikle detoks etkisi için kullanılan yeşil çay aslında bildiğimiz siyah çaydır.Farklı kurutma teknikleri ile kurutularak kullanıma sunulan yeşil çay Camellia sinensis […]
  • Guatr hastalığı ve TedavisiGuatr hastalığı ve Tedavisi Tiroid bezinin iltihap ve tü­mör dışı sebeplerle büyümesidir. Tiroid bezi büyük olmasına rağmen hormon salgılaması normal, azalmış veya artmış olabilir. En sık rastlanılan basit guatr […]
  • Kısaca: Donma nedir, Ne demektir, neye denir? etkisi hakkında bilgilerKısaca: Donma nedir, Ne demektir, neye denir? etkisi hakkında bilgiler  Donma, dokuların düşük ısıya maruz kalması sonucu ortaya çıkan du­rumdur. En sık olarak açıkta kalan organ­larda kulak kepçesi, burun ucu, el ve ayak parmaklannda oluşur. Esas faktör […]

Yorum yap

Domain Ziyaretçi Sayısı