Buradasınız : Ana Sayfa // HABER // Türkiye vaşakları konuşuyor

Türkiye vaşakları konuşuyor

nesli tükenmek üzere olan ve türkiyede tünceli ilimizde görülen vaşaklar şaşırttı, dünya doğayı koruma birliğinin aldığı kararla nesli tükenmek üzere olan memeli hayvanlar arasında vaşaklarda bulunuyor. vaşaklar kar yağışının yoğun olduğu şu günlerde aç kaldıkları için tünceli merkezine yakın yerlerde yiyecek birşeyler bulmaya çalışıyor.

loading...

Comments

 1. hasım Cevapla

  almanyada kisin böyle zamanlarda helikoprle yiyecek atiliyor ormanlara ve hayvanlara. böyle zamanlarda acliktan ölmesinler ve yerlesim yerlerine gelip can güvenliklerini tehlikeye atmasinalar diye. türkiyede yok maalesef böyle bisey.

 2. sakıp Cevapla

  tuncelide görev yaptım uzun yıllar doğaya ve insana bu kadar saygılı başka memleket yoktur inanın.vaşakların olmasının tek nedeni budur.

 3. baran Cevapla

  müthiş hayvanlar resimleri çekenlerin ellerine sağlık

 4. AHMET Cevapla

  Umarim spor adi altinda canice oldurulmezler,spor istiyorsaniz fitness,kardio yapin la!av ne?

 5. talat Cevapla

  afrika bile doğal yaşam parkı yapıp bi ton para kaznıyor biz yapamıyoruz.ne var o bölgeyi komple boşaltsak sanayileşicez diye doğayı katlemesek geri kalsakta insan olarak yaşasak.ne olurdu

 6. halil Cevapla

  çok güzel ve asil hayvanlar bunları avlamaya kıyamaz insan olan

 7. temel Cevapla

  arkadaşlar kiğı çiçektepe köyü pülümüre çok yakın orda bunlardan başka tavşan keklik sürüleri dolu biz asla vurmayız bu hayvanların eti nedirki.dışardan gelenlerede asla müsade etmeyiz bi ara elazığ taraflarından gelenler olmuştu onlarda cevabını aldı kimse heveslenmesin sakın. geldiği gibi hatta biraz yıpranmış olarak geri döner.bu bölge emin olun türkiyenin en bakir bölgesidir.tam tabiat parkı olmaya adaydır.pülümür köylerinin de tabiatımıza sahip çıkacaklarından eminiz.yaşasın doğal hayat.

 8. şemmuz Cevapla

  munzur ve pülümür vadileri flora ve fauna bakımından nice endemik türe evsahipliği yapıyor ne yazıkkki barajlarla katlediliyor bu coğrafya

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*

Domain Ziyaretçi Sayısı