Yemeni Oyaları Örnekleri

Yemeni oyaları örnekleri değişik çeşitlerde ve modellerde olmaktadır. Özellikle motif ve renk seçeneklerinin farklı olduğu bu oya örneklerinde tamamen kişilerin zevklerine ve beğenilerine göre şekillenecek olan özgün tasarımlar da bulunmaktadır. Yemeni ve başörtüleri için kesinlikle oyaların yapılması gerekmektedir. Bu oyalar hem şıklık ve zarafet katarken hem de yemenilerin yanlarının sökülmesinin ve yıpranmasının önüne geçmektedir. Bu sayede de yemenilerin kullanılması daha uzun zaman aralıklarına yayılmaktadır. Ayrıca bu şık ve gösterişli oya modelleri ile yemenilere daha farklı bir hava katılmaktadır.

Yemeni oyaları örnekleri yapılan modeller, iğne oyası şeklinde yapılan modeller ve mil ile yapılan modeller örnek gösterilebilir.

Oyanın işleniş şekline göre çeşitlilik gösterecek olan bu malzemelerin dışında diğer örnekleri boncuklu oyalar, pullu oyalar ve plastik figürler ile yapılmış olan oyalar oluşturacaktır.

Yemenilerin kenarlarına yapılacak olan oyalarda özellikle gül desenler, papatya desenleri ve diğer çiçek desenleri oldukça fazla kullanılmaktadır.

Birbirinden Şık Yemeni Modelleri

Yemeni oyaları örnekleri ile istenen zevklerde ve istenen modellerdeki tüm örneklere internet üzerinden kolayca ulaşılabilir ve bu örnek motifler ile yapılan yemeni oyaları hem kendi kullanımlarınız için uygun olur hem de dostlarınıza hediye amacı ile kullanılabilir. Ayrıca bu örnekler ile yapılacak olan yemeni ve başörtüler genç kızların çeyizlerine koyulabilir. Çeşitli örnek modeller tüm yemeniler için uygun olmakla birlikte bu örnek modellerden yola çıkılarak özgün modeller de elde edilebilir.

tumblr yemeni oyaları örnekleri

« Facebook Lif Modelleri Yapılışı

Pembe Lif Örnekleri »

Bu konuya benzer Yazılar

  • Yemeni Oyası ÖrnekleriYemeni Oyası Örnekleri Kadınların kullandığı başörtülerinin kenarlarında iğne oyası ya da tığ oyası olarak kullanılan el emeği işlemeleri sizde kolaylıkla yapabilirsiniz. Değişik örneklerin bulunduğu yemeni […]
  • Örgü Lif Modelleri ÇeyizlikÖrgü Lif Modelleri Çeyizlik Örgü liflerinin en önemli kategorilerinden bir tanesi de çeyiz için hazırlanmasıdır. Özellikle kızları için çeyizlik hazırlayan anneler ya da akrabalardan kişiler, birçok güzel ve farklı […]
  • Bebek Süveter ÖrnekleriBebek Süveter Örnekleri Bebeklerinizi kışın soğuktan korumanın yollarından birisi onlara kalın kazaklar, süveterler örmektir. Bu nedenle de eğer küçük bebeğiniz varsa bebek süveter örnekleri aramaya başlarsınız. […]

Yorum yap

Domain Ziyaretçi Sayısı